Suzuki - way of life

Novinky

Další úspěch pro Suzuki Ecstar Tým

Další úspěch pro Suzuki Ecstar Tým Další úspěch pro Suzuki Ecstar Tým

Grand Prix v San Marinu se nesla v duchu velkého úspěchu pro oba jezdce Suzuki Ecstar Týmu. Joan Mir a Alex Rins zajeli skvělý závod a obsadili třetí a páté místo.

Dvojice Suzuki měla silný start, po prvním kole se Rins umístil na šestém a Mir na osmém místě. Rins se usadil v impozantním rytmu a stále více se přibližoval k pódiu. Zbývalo jen několik kol a oba jezdci by byli na stupních vítězů. Ve chvíli, kdy Rins začal fyzicky trpět, Mir se dokázal probojovat dál. V posledním kole Mallorčan provedl neuvěřitelný předjížděcí manévr na Rossiho a získal své druhé pódiové umístění v této sezóně.

Mir se nyní nachází na čtvrtém místě v šampionátu, Rins je o 36 bodů níže na 12. místě, což znamená, že v nadcházejících závodech je o co hrát.

Joan Mir: „Jsem opravdu šťastný. Závod jsem si opravdu užil a závěrečné předjíždění bylo vzrušující! Věděl jsem, že to zvládnu.“

Alex Rins: „Dnešní závod byl pro mě těžký. V první a střední části závodu jsem se cítil sebevědomě a měl jsem dobré tempo a dobrý pocit z motocyklu. Když jsem viděl, jak se pódium přibližuje, hodně jsem se tlačil a kvůli zranění ramene jsem začal mít problémy se silou v pravé paži, takže bylo velmi těžké pokračovat v boji. Pár kol do konce jsem se jen snažil to dojet a udržet co nejlepší pozici. S pátým místem jsem spokojený, ale doufám, že příště bude lepší.“

(Publikováno: 14. 9. 2020)

Suzuki Road Show 2020

Suzuki Road Show 2020

I letos chystá Suzuki Česká republika oblíbenou testovací akci - Suzuki Road show 2020. Od konce června do konce srpna si budou moci zájemci vyzkoušet hned několik modelů Suzuki.

Více informací a termíny.

(Publikováno: 9. 6. 2020)

Suzuki prodlužuje spolupráci s oběma jezdci Moto GP

Joan Mir Alex Rins

Tým Suzuki Ecstar oznámil, že Joan Mir zůstává v modrých barvách Suzuki. Zpráva o obnovení jeho smlouvy přišla krátce po tom, co stejnou informaci potvrdil i Alex Rins. Oba jezdci budou součástí Suzuki Ecstar týmu pro sezóny 2021 a 2022 a aktuálně už se nemohou dočkat až poprvé v závodě vyzkouší nejnovější generaci závodního speciálu GSX-RR.

Alex Rins: "Pokračovat v týmu Suzuki bylo mým velkým přáním, a to se mi teď splnilo. Věřím, že tým má velký potenciál vítězit, a já toužím vyhrávat. V dalších sezónách jsme připraveni soutěžit na maximální úrovni, což jsme ostatně již ukázali v předsezónních testech.“

Alex Rins nastoupil do týmu Suzuki Ecstar v roce 2017. Jeho první ročník v Moto GP byl na začátku sezóny poznamenán vážným zraněním, ale po zotavení netrvalo dlouho a ukázal svůj skutečný potenciál. V sezóně 2019 jezdil s konzistentními výsledky a umisťoval se v top 5. včetně dvou vynikajících vítězství v Texasu a v Silverstone. Předsezónní testy do roku 2020 ukázaly skvělou souhru Rinse a vylepšené Suzuki GSX-RR, která se ovšem prozatím nemohla kvůli odloženým závodům projevit.

Joan Mir: "Jsem nesmírně šťastný, že se Suzuki zůstávám další dva roky. Prodloužení smlouvy je to nejlepší, co se závodnímu jezdci může stát. Dva roky uplynou rychle a jsem připraven se zlepšovat. Rád bych poděkoval všem v Suzuki za jejich důvěru a podporu.“

Joan Mir má za své působení v Suzuki Ecstar týmu na kontě hned několik úspěchů. V roce 2019 debutoval s týmem Suzuki Ecstar po velmi úspěšné sezóně Moto3 v roce 2017, ve které se stal mistrem. S novým týmem si dobře poradil a v úvodním závodě v barvách Suzuki zajel 8. místo, v roce 2019 se mu podařilo získat dalších devět umístění v top 10, a to navzdory zranění v polovině sezóny. Po úplném zotavení se Joanovi v loňské sezóně podařilo získat impozantní 5. místo na Phillip Islandu a v předsezónních testech do roku 2020 ukázal fantastickou formu.

(Publikováno: 3. 5. 2020)

Team Suzuki ECSTAR, the Blue-Silver Way

Rok 2020 představuje pro Suzuki 60. ročník působení v závodech. Toto významné jubileum slaví zbrusu novým barevným schématem týmu. Elegantní kombinace charakteristické modré s břidlicovým stříbrem zajistí, že Alex Rins a Joan Mir v davu rozhodně nezapadnou.

Závodní speciál GSX-RR se pyšní bohatým dostihovým rodokmenem, který začal již v roce 1960 účastí v Isle of Man's Tourist Trophy. Zde jen o dva roky později vyhrál jezdec Suzuki Ernst Degner první závod GP. Od té doby Suzuki, jako výrobce, oslavil řadu úspěchů, včetně 14 dalších titulů z mistrovství světa. Poslední vítězství v barvách Suzuki získal v roce 2019 Alex Rins na Grand Prix of The Americas a v britské Grand Prix.

Alex Rins se v loňském šampionátu umístil na čtvrtém místě, získal dvě vítězství a jedenáct Top 5 finishes. Joan Mir zaznamenal v roce 2019 obdivuhodnou sezónu nováčka, která zahrnovala celkem deset TOP 10 finishes a umístění na pátém místě v australském GP. Mladí Španělé nyní po úspěšném roce 2019 vstupují do sezóny 2020.

Alex Rins: "Minulá sezóna mi přinesla jeden z nejúžasnějších pocitů na Zemi, a to moje první vítězství v Moto GP. Všechny tyto emoce si s sebou nesu do roku 2020, stejně jako povědomí o růstu, který jsem v minulé sezóně vykazoval. Jedna z nejdůležitějších zkušeností, kterou jsem se naučil, je, jak lépe ovládat závod. Zejména když vedu nebo bojuji. Jednou z nejlepších věcí, na tom být součástí Suzuki týmu, je, že cítím skutečnou rodinnou atmosféru a podporu. Nevím, jestli to tak bylo i v minulosti, ale já to vnímám jako něco, co má Suzuki zapsáno v DNA.“

(Publikováno: 7. 2. 2020)

Alex Rins jako první otestoval V-STROM 1050XT

Alex Rins - V-Strom 1050XT

Suzuki jezdec Moto GP Alex Rins měl tu čest otestovat jako první nový model V-STROM 1050XT.

Po projížďce ve španělském městě Malaga o novém vylepšeném modelu řekl: "Nový V-Strom je báječný. Starší provedení mám i sám doma. Protože žiji v horách, V-Strom je pro mě ideální. Hlavně proto, že je využitelný v mnoha různých terénech."

(Publikováno: 29. 1. 2020)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace