Suzuki

Svět Suzuki - archiv

Ivo Koblasa a Suzuki S-Cross

Ivo Koblasa - Vicemistr světa jezdí vozem Suzuki S-Cross 1,6 VVT

Automobilka Suzuki podporuje prostřednictvím svého brněnského autorizovaného prodejce, společnosti Canocar, 22letého handicapovaného cyklistu Ivo Koblasu. Vicemistr světa jezdí vozem Suzuki S-Cross 1,6 VVT v nejvyšší specifikaci Elegance s pohonem 4x4 Allgrip. Jak Ivo tvrdí, je pro něj taková podpora velmi motivační.

Cyklista - medailista mistrovství světa na velodromu i na silnici, vicemistr světa, medailista Světového poháru, Sportovec roku JKM za rok 2014 mezi handicapovanými, žije v Černé Hoře a trénuje především v kopcích Blanenska. Je oporou Favoritu Brno i české paralympijské reprezentace.

Koblasu vede do letošní cyklistické sezóny 2015 nově trio trenérů. Zůstali dva brněnští - legendární veterán Miroslav Černohlávek spolu s mladým Lukášem Petrem. Při akcích, organizovaných svazem z Prahy, přibyl na posledních OH úspěšný Viktor Zapletal.

Zajímavostí je, že už ve 22 letech má Koblasa také řádný trenérský průkaz, zatím trenéra III. třídy. Od prvních závodů cyklistického jara v ČR (21. 3. 2015 - PRIMAVERA BIKE) začne pomáhat na kole mladým talentům z Blanenska.

Sportovním cílem Iva Koblasy, který se ke kolu dostal v rámci rehabilitace po dětské obrně, a který stihl prestižní debut mezi seniory na Paralympiádě v Londýně 2012, jsou v příštím roce paralympijské hry v Rio de Janeiru. Letos obhajuje druhou příčku na světovém žebříčku.

FOTOGALERIE (2 obrázky v galerii)