Suzuki

Svět Suzuki - archiv

Markéta Frösslová a Suzuki Swift

Markéta Frösslová a Suzuki Swift

"Ráda jezdím svižně"

Mladá nadějná herečka Markéta Frösslová, známá například ze seriálu Pojišťovna štěstí, Redakce nebo Proč bychom se netopili nebo filmu Účastníci zájezdu, je po Českých Miss roku 2010 Jitce Válkové a Veronice Machové další kráskou, která během léta 2011 vyzkoušela, jaké je to za volantem Suzuki.

Markéto, již více než dva měsíce jezdíš novým Suzuki Swift. Jak jsi s ním spokojena?
M: Jsem s ním spokojená velmi. A i to je málo. Abych pravdu řekla, nikdy by mě nenapadlo, že mu natolik propadnu. Mám raději větší auta. Přijdu si v nich mocněji a bezpečněji, ale Swift mě zcela učaroval. Má skvělé jízdní vlastnosti. Parádně drží v zatáčkách, snadno se s ním manipuluje, bystře reaguje, má výkonný motor a nepochopitelně malou spotřebu. Design je dle mého názoru úžasný a interiér je skvěle vybavený. Najdete tu například vstup na USB, dnes již nezbytnou klimatizaci, ale i 7 airbagů včetně kolenního a elektronický stabilizační systém ESP. Takže o bezpečnost je postaráno s největší péčí. Co víc si přát?

Swift je mrštné a hravé auto. Proženeš ho občas i v zatáčkách? Kde nejdál jsi s ním byla?
M: To bych asi neměla přiznávat, že ne? Ale když to nedáte přečíst rodičům…! Řeknu vám to asi takhle, když už mám tu možnost se v takovém autě svézt, tak ho přeci nezahanbím. Nejdál jsme spolu byli asi v Českém Krumlově.

Myslíš si, že je Swift čistě „babské“ auto?
M: To si rozhodně nemyslím. Na to je příliš mrštné a hbité. Ale je pravda, že ženy okouzlí asi spíše než muže. A to svou velikostí. Ale troufám si tvrdit, že kdyby do něj nasedli, změní názor. Já sama jsem jasným důkazem. Upřednostňuji větší auta a dieslové motory, ale Swift má vážně něco do sebe.

Poznáš na silnici rozdíl mezi současnou a předchozí generací vozu Swift?
M: Abych pravdu řekla, dřív mě o tom ani nenapadlo přemýšlet, ale teď mám na tuhle otázku celkem jasnou odpověď. Už jenom interiér nového swiftu je v mnohém podstatně komfortnější.

Swift neohromí velikostí zavazadlového prostoru. Pociťuješ to jako výrazný nedostatek?
M: Jako výrazný nedostatek rozhodně ne. Je to zkrátka auto menších rozměrů, které je asi myšlené především na přepravu po městě, ale jeho nesmírnou výhodou je, že tomu tak nemusí být. Swift už jsem párkrát vyvětrala na pěkně dlouhé vdálenosti. Jednou jsme třeba jeli ve čtyřech i s kytarou na týdenní výlet. Když si umíte dobře zabalit, nepotřebujete extra velký kufr.

Napadá Tě něco, co má Swift navíc proti vozům, které jsi doposud řídila?
M: Spoustu věcí. Například velice dobře a rychle reaguje a má neuvěřitelně malou spotřebu. To mě hodně fascinuje. Někdy ho podezřívám, že se v nestřežené chvíli jezdí sám natankovat. Dá se s ním prakticky všude zaparkovat a nerada bych zapomněla na již zmiňovaný vstup pro USB přehrávač.

Jaká jsi řidička?
M: Ta nejlepší. Pochopitelně.

FOTOGALERIE (3 obrázky v galerii)
Rozhovor v časopise Autohit (pdf)