Suzuki

Svět Suzuki - archiv

Patrik Děrgel a Suzuki Vitara S

Patrik Děrgel a Suzuki Vitara

Proč jste se rozhodl pořídit právě novou Suzuki Vitara?

To auto je skvělý, naprosto dokonalý. Po třech letech s Vitarou S to pro mě byla přirozená volba. Po modernizaci si zachovává všechny předchozí skvělé vlastnosti. Vitara je stále ideální auto i do města, je praktická a vejde se do ní spousta věcí, ale zároveň je tak akorát velká, že se s ní dá všude dobře zaparkovat. A k tomu má pár pro mě důležitých novinek.

Co vás zaujalo nejvíc?

Líbí se mi takové ty finty, že se rozsvítí zrcátko, když je jiné auto v mrtvém úhlu, to fakt povedlo. Splnil jsem si sen nejen automatickou převodovkou, ale hlavně mi dělá radost ta obrovská prosklená střecha! To se mi líbí snad nejvíc. Teď jak bylo zasněženo a svítilo do toho sluníčko, tak jsem se tím na semaforech kochal. Lidi na mě troubili, protože jsem brzdil provoz, ale já vždycky čuměl ještě chvilku dál, nešlo tomu odolat.

Co říkáte na design nového auta?

Design nové verze se hodně povedl, na karoserii je teď mnohem víc chromu a nová zlatá barva Vitaře opravdu sekne – předtím jsem měl taky výraznou, červenou, ale ta vypadala obyčejněji. Stává se mi, že se za autem lidé otáčí. Druhý den po tom, co jsem si přivezl nové auto, jsem potkal souseda a ten mi říká: „Koukáme takhle s přítelkyní z okna, vidíme krásný zlatý Suzuki, říkáme, že si jednou taky takové pořídíme… A najednou jsi vylezl z domu ty a nasedl jsi do auta. No to jsem si myslel, že se zblázním.“

Takže jste s novým autem absolutně spokojen?

Samozřejmě, užívám si, jak voní novotou. Nevozím teď ani syna, protože on z auta dokáže během jedné jízdy udělat korýtko, a udržuju si ho krásně čisté. Když jsem si ho první den přivezl, zaparkoval jsem ho do garáže. Druhý den napadla ta spousta sněhu v Praze, tak jsem jen otočil ovladačem režimů 4x4 na polohu „sníh“, vyjel jsem a dál nic neřešil. Nečekal jsem, že čtyřkolku budu využívat hned první den a zrovna v Praze.

Ale snad jste si 4x4 nepořídil jen kvůli pár dnům sněhu v Praze?

Už před předchozí Vitarou jsem měl auto s pohonem všech kol, pro mě je to nutnost. Rád lyžuju, na chalupu mi vede dlouhá rozbitá polní cesta... 4x4 mi dává svobodu, kterou potřebuji. Právě to se mi na Vitaře líbí nejvíc, dostanu se s ní bez zaváhání všude, kam potřebuju. Řízení mě baví a ročně najezdím přes 30 tisíc kilometrů, tak nechci při volbě auta dělat kompromisy.

FOTOGALERIE (21 obrázků v galerii)

Sport i řízení auta jsou pro mě ventilem (pdf, Ego! 12/2017)
Rozhovor v časopise Exkluziv (pdf)
Osobnost v MF Dnes (pdf)
Story - Hvězda z titulní strany (pdf)
Rozhovor v časopise Svět motorů (pdf)
Rozhovor v Týdeníku televize (pdf)