Suzuki

Kristina Kloubková a Suzuki Swift

Kristina Kloubková

Moderátorka Kristinu Kloubková usedá za volant červeného Suzuki Swift v provedení 4x4. Kristinu znáte zejména z obrazovek TV Nova, kde moderuje po boku kolegy Martina Pouvy Televizní noviny a také Snídani s Novou.

ROZHOVOR:

Co je podle Vás nejdůležitější vlastností auta, které řídíte?
Jako matka naprosto oceňuji pocit bezpečí a obrovského prostoru v autě, jednoduchost řízení, velikost auta a to, že ho mohu otevřít i bez klíčů v ruce. To je funkce k “nezaplacení". Navíc všude zaparkuji, nemám problém s předjížděním a auto je skvěle ovladatelné. Jako řidička jsem naprosto unešená z funkce Blind spot assist (jestli se to tak píše) laicky řečeno z ikonek, které hlídají mrtvý bod v zrcátku a jsou nejen viditelné, ale i slyšitelné. Užívám si i asistenta, který mě drží v pruhu a pokud vyjedu, tak mě vrátí mezi pruhy (to někdy testuju schválně, protože mi to přijde naprosto neuvěřitelné) tomu se myslím říká Lane Assist. A pak si užívám kameru při zpátečce a ukazatele dopravních značek na přední palubovce.

Dokážete si představit život bez automobilu?
To je zajímavá otázka. :-) Ano i ne. Před pár lety jsem se opět nastěhovala do Prahy a mnohdy při časovém presu zaparkuji u metra a jedu MHD. Ale na druhou stranu auto velmi často potřebuji, když jezdím moderovat, mám sebou spoustu věcí, nebo když cestuji pracovně do jiných měst. A ve chvíli, kdy mám volno, tak vyrážím za hranice města i za hranice všedních dnů:-) tak ráda poznávám nové kouty naší země a v tu chvíli je auto obrovský pomocník.

Máte řízení ráda nebo ho považujete jen nutnou součást Vašeho života?
Miluju řízení a ještě více, když mám čas. Což se ve městě moc nestává. :-) Někdy jsem vyčerpaná spíše z okolních řidičů. Mám pocit, že umění řídit je v dnešní době spíše o tom pozorovat druhé řidiče a umět alespoň trošku předvídat jejich reakce… Ale když mám čas a vyjedu mimo město, tak si řízení užívám na plný pecky.

Jezdíte také dlouhé vzdálenosti? Třeba k moři nebo na hory do zahraničí?
Čím jsem starší, tím méně se na dlouhé cesty pouštím. Kdysi jsem hrála v několika představením v Brně, v Pardubicích, Plzni a bez problémů jsem jezdila z Prahy na otočku a klidně i několikrát v týdnu, dnes už bych to asi nedala. Rozhodně ne po práci. Na delší cesty bych asi sama s dcerou nejela, ale kdo ví, nikdy člověk nemá říkat nikdy. Chystáme se za kamarádkou do Žiliny a naposled jsme jely autem, tak možná i letos. :-)

Měla jste někdy nehodu?
Ano, mám za sebou dvě nehezké bouračky, naštěstí se nikdy nikomu nic nestalo. Všechny se mi staly při dešti – aquaplaning a s jedním autem. Nakonec se zjistilo, že auto bylo složené s několika aut, což předtím nebylo poznat. Musím se přiznat, že jakmile prší a projedu vodou, tak se mi pocity vrací a jsem velice, ale velice opatrná, stejně tak na sněhu. Proto pohon všech kol je pro mě vítaný společník.

Vybavíte si nějakou extrémní situaci, které jste musela za volantem čelit?
Ano, pamatuji si, že při obou haváriích jsem měla vše neuvěřitelně zpomalené, vnímala jsem jen točení volantu, nějak podvědomě šlapala na spojku…vím, že mi někdo pak říkal, že jsem reagovala správně, ale to si nepamatuji. Po pár letech jsem byla na škole smyku, ale asi bych si ji měla zopakovat. Je dobré být na extrémní situace alespoň teoreticky připravený, jak se pak člověk zachová v danou chvíli, neví.

Co pro Vás znamená povinná výbava, tzn. bez čeho byste nikdy nevyjela?
Kromě povinných věcí mi nesmí chybět v autě voda a bonbóny. Když jsem unavená, láduju se cukrem. :-)