Suzuki

Filip Březina a Suzuki S-Cross

Filip Březina

S hercem Filipem Březinou se v poslední době setkáváme na obrazovkách čím dál častěji a nově ho můžete potkat i za volantem automobilu Suzuki. Vynikající filmový a divadelní herec si zahrál ve snímcích jako je Zlatý podraz, Zátopek nebo Franta Mimozemšťan, ale do povědomí široké veřejnosti se dostal zejména díky seriálu ČT1 Smysl pro Tumor. Je to vyznavač aktivního životního stylu, milovník hor, sportu zejména běhu, a tak k němu sportovně laděné vozy Suzuki s pohonem všech kol perfektně pasují. Momentálně testuje, jak jeho rychlé tempo ustojí Suzuki Vitara v šedé barvě v nejvyšší specifikaci s pohonem 4x4. Pořídil si ji v zimě, a měl tak hned možnost vyzkoušet její schopnosti v horách na sněhu. Na jeho oblíbený vrchol Ještěd ho sice po sjezdovce nevyvezla, ale to jen proto, že je to zakázané. :) Nejčastěji jeho cesty vedou právě do Liberce za sestrou, po dálnici do rodné Ostravy a samozřejmě se často proplétá i kolonami po Praze. Proto kompaktní, avšak prostorná, pohodlná a spolehlivá Vitara dokonale splňuje jeho požadavky.

ROZHOVOR:

Jsi novou tváří Suzuki. Jak se Ti jezdí?
Se Suzuki jsem jezdil už v minulosti, a to se Swiftem z roku přibližně 1998. Byla to docela zábava, i když jsem mohl jet maximálně 90 km/hod. Teď jezdím ve Vitaře a musím říct, že je to opravdu pohodlné ježdění. Nejvíce oceňuji odemykání bez klíče, adaptivní tempomat a prostornost auta. Nemám moc rád překombinovanost. Jsem spíše pro jednoduchost a funkčnost, což Suzuki splňuje.

Umíš si život představit život bez auta?
Dovolím si menší bonmot: Jednou zkusíš, pak už musíš!

Máš rád řízení a co Ti v autě nesmí chybět?
Řízení a cestování obecně miluju. V autě nesmí chybět skvělá hudba.

Našel jsi už něco, co Ti nevyhovuje?
Snad jen háček v kufru by mohl být výše, aby se tam hezky vešla taška s nákupem a necestovala mi samovolně po kufru.

Jaký jsi řidič?
Takový, který potřebuje háček v kufru, aby mu tašky necestovaly ze strany na stranu 😀

Nadáváš v autě?
Já jsem od povahy dost cholerický. Mimo auto už jsem se krotit, myslím, naučil. V autě jako bych na to všechno zapomněl a rád si zanadávám. Občas překvapím i sám sebe.

Máš rád rychlou jízdu?
Mám, ale samozřejmě bezpečnost na prvním místě.

Spletl sis někdy pistole na tankování?
Naštěstí se mi to nikdy nestalo, ale pokaždé co tankuju, pistoli minimálně 10x překontroluju. Pro jistotu.

Uměl by sis na autě něco opravit?
Absolutně ne 😀

Jsi teď pracovně dost zaneprázdněný, stíháš relaxovat?
Já jsem zastánce aktivního relaxu, takže běh, kolo nebo výlety. Ale musím říct, že za volantem se dá taky dobře „vypnout“. Během cesty z Prahy do Ostravy se dá vlastně taky dost odpočinout.